СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 10 мртви во превртено комбе во Тексас, било пренатрупано со мигранти

Возачот и девет патници загинаа, додека преостанатите 20 патници се пренесени во локалните болници, каде е утврдено дека некои се во критична состојба, изјави шефот за јавна безбедност на Тексас, Натан Брендли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close