СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 10 лица загинаа во експлозии на аеродром во Јемен

Најмалку 10 лица загинаа во експлозии што го потресоа јеменскиот аеродром близу Аден, веднаш по пристигнувањето на авионот со новата влада на национално единство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close