СветСвет.Слајдер

Најмалку 10 ирачки полицајци загинаа при напад на ИД

Во синоќешниот напад на припадници на Исламска држава врз полициска станица во близина на ирачкиот град Киркук загинаа 10 полицајци, а четворица се повредени. Судирот помеѓу терористите и полицијата траел два часа

Back to top button
Close
Close