ЕвропаЕвропа.Портал

Најмал број заразени во последните месеци во Италија

За еден ден, околу 8.000 новозаразени со Ковид-19 и 329 починати од вирусот, ова се најмалите бројки во Италија за епидемиолошката состојба во последните четири месеци, пренесува агенцијата Анса.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close