ОпштествоХроникаХроника.Портал

На магистралниот пат Велес-Штип во возило пронајдени седум мигранти од Пакистан

На магистралниот пат Велес-Штип во возило „бмв х5“ со косовски национални ознаки вчера се пронајдени седум лица-мигранти од Пакистан, соопшти денеска МВР.

Back to top button
Close
Close