Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

На локалните избори во Сребреница победи кандидатот на коалицијта „Заедно за Сребреница“

Кандидатот на коалицијата „Заедно за Сребреница“ за градоначалник на општината, Младен Грујичиќ, освои 5.189 гласови или 67,22 проценти од гласовите на избирачите на вчера повторените локални избори, соопшти претседателот на ЦИК, Желjко Бакалар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close