СветСвет.Портал

На лидерот на ултранационалистите му е забрането учество на изборите во Израел

Израелскиот Врховен суд му забрани на Михаел Бен Ариј, лидерот на ултранационалистичката партија Еврејска моќ, учество на парламентарните избори закажани за следниот месец.

Back to top button
Close
Close