0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

На „Криволак“ брифинг за претстојната вежба „Одлучен удар 21“

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска заедно со началникот на Генералштабот, генерал потполковник Васко Ѓурчиновски денеска на Криволак ќе учествуваат на брифинг за новинари за претстојната вежба „Одлучен удар 21“.

Back to top button
Close
Close