Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

На крајот на 2020. јавниот долг на Србија бил 56,8 отсто од БДП

Јавниот долг на Србија на крајот на 2020 година изнесувал 26,66 милијарди евра, што е 56,8 проценти од бруто домашниот производ (БДП), соопшти Министерството за финансии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close