Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

На Кипар спроведени над 200 илјади вакцинации, пријавена 131 несакана реакција

Заклучно со вчера, на Кипар биле спроведени вкупно 202.441 вакцинации, од кои 145.357 се однесуваат на првата, а останатите над 50.000 на втората доза, според податоците што денеска беа презентирани на прес конференцијата за процесот на имунизација во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close