БалканБалкан.ПорталДописници Свет

На Кипар потврдени случаи на заразени со новиот вид на Ковид-19

По проверката и дополнителната анализа на 19 позитивни случаи на Ковид-19 кај посетители кои на Кипар стигнале од Велика Британија, кај 12 е потврден новиот вид мутиран вид на коронавирусот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close