0_Магазин.ПорталДизајнКошарка

Најки ги повлекува патиките со потписот на Коби

Најки ги повлекува своите патики и други реквизити со потписот на Коби Брајант, со цел да се спречи незаконско размножување на самата линија производи.

Лос Анџелес, 28 јануари 2020 (МИА) – Најки ги повлекува своите патики и други реквизити со потписот на Коби Брајант, со цел да се спречи незаконско размножување на самата линија производи.

Повлекувањето е привремено и се спроведува заради преосмислување на натамошната маркетинг-стратегија на Брендот.

Патиките на Брајант се меѓу најпопуларните на брендот Најки, а особено се претпочитани меѓу играчите на НБА.

Брајант активно учествуваше во процесот на дизајнирање на патиките со негов потпис. си/

Таг
Back to top button
Close
Close