ЕвропаЕвропа.Портал

На каталонските сепаратисти им се заканува 15-годишна затворска казна

Врховниот суд на Шпанија планира да ги казни лидерите на каталонските сепаратисти на максимумални 15 години затвор за организирањето на неуспешниот обид за прогласување независност на Каталонија во 2017 година.

Back to top button
Close
Close