СветСвет.Портал

На Камчатка први два случаи на Ковид-19

Првите два случаи на коронавирусот се потврдени во рускиот регион Камчатка на Далечниот исток, објави денеска регионалната Влада.

Петропавловск, 5 април 2020 (МИА) – Првите два случаи на коронавирусот се потврдени во рускиот регион Камчатка на Далечниот исток, објави денеска регионалната Влада.

Во Русија досега се потврдени вкупно 4.731 случаи на вирусна корона, а оздравеле 333 пациенти.

Регистрирани се 43 смртни случаи. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close