0_Македонија.ПорталОпштество

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 763 пациенти со Ковид-19 

Вкупно 763 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во земјава и има околу 350 празни болнички кревети во ковид – центрите, соопшти Министерството за здравство.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close