0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 625 пациенти со Ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид - центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 377 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close