0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 622 пациенти со Ковид-19

Вкупниот број пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во низ земјава е 622 и има околу 420 празни болнички кревети во ковид - центрите, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close