0_Македонија.ПорталОпштество

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 568 пациенти со Ковид-19

Во изминатите 24 часа во ковид - центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 328 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close