0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 457 пациенти, слободни кревети има

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 457 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, од кои 264 во болниците низ земјава и 193 на инфективните одделенија во главниот град. Во ковид центрите има околу 680 празни болнички кревети, информираат од Министерството за здравство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close