0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Во ковид-центрите хоспитализирани вкупно 1326 пациенти, има слободни кревети

Во изминатите 24 часа во ковид - центрите во болниците низ земјава се лекуваат вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close