0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 597 пациенти

Во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот во ковид центрите во болниците низ земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close