0_Македонија.ПорталОпштество

На инфективните одделенија во земјава и во главниот град се лекуваат 1581 позитивен пациент на коронавирус

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 1581 и има околу 440 празни болнички кревети во ковид центрите, соопштија од Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close