0_Македонија.ПорталДописници МКД

На Инфективна во Скопје почина 41-годишниот Игор Ангеловски, поранешен началник на СВР Велес

Игор Ангеловски, поранешен началник на СВР Велес, починал синоќа на Инфективната клиника во Скопје како последица на Ковид-19. Веста за МИА ја потврдија од СВР Велес. Тој во Инфективната клиника во Скопје неколку дена бил приклучен на респираторна машина.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close