0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

На Гренланд „масовно“ се топи мразот

Гренланд во средата загуби огромно количество мраз, што се стопи поради високите температури предизвикани од климатските промени. Според научниците стопената вода е доволна за да ја покрие американската сојузна држава Флорида со 5,1 сантиметри

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close