0_Web_Актуелно0_Инфопакет.ПорталСостојба на патиштата

На граничниот премин Табановце за излез од државата се чека околу еден час

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Back to top button
Close
Close