0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштински вестиТема

На Градските гробишта кај црквата „Св. Спас“ во Велес се краде оградата

Триесет метри жичана ограда заедно со столбчињата и урбана опрема, корпи за отпадоци се украдени на градските гробишта кај црквата „Св. Спас“ во Велес. Ова е трета кражба што се случува на оваа локација. Нарушена е и безбедноста каде се случуваат и кражби на оние кои ги посетуваат гробовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close