Граѓански секторМКДОпштество

Најголеми климатски промени во државава забележани во последниве 10 години, на удар земјоделството и стопанството

Најголеми климатски промени во државава се забележани во последниве 10 години, најзасегнати земјоделците и стопанствениците. Ова беше заклучено на денешната дискусија „Возможно е“ во организација на Програмата за развој на Обединетите Нации (UNDP), Министерството за животна средина и просторно планирање и платформата Климатски Промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close