Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

На францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ има 50 заразени со Ковид-19

Ниту еден од 50-те членови на екипажот што се позитивни на Ковид-19 досега не е во „критична состојба“, се вели во соопштение.

Париз, 10 април 2020 (МИА) – На францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ има регистрирано 50 случаи на заразени со новиот коронавирус, соопштија властите.

Ниту еден од 50-те членови на екипажот што се позитивни на Ковид-19 досега не е во „критична состојба“, се вели во соопштение. зш/

Back to top button
Close
Close