Дописници СветСветСвет.Портал

На две недели пред изборите Трамп во офанзива, Бајден уверено води во анкетите 

Двајцата претседателски кандидати, републиканецот Доналд Трамп и демократот Џо Бајден, ги интенизивираа кампањитe со митинзи и настапи во пресерт на изборите на 3 ноември.

Back to top button
Close
Close