0_Магазин.ПорталЗанимливости

Најдолговечните животни на Земјата

Желката Галапагос доживува 250 години. Таа е позната и како желка - слон, и е најголемата желка што преживеала до денес. Закана за тоа се европските морнари кои ги користеле овие влекачи како залиха на месо за нивните долги патувања во 19 век.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close