0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

На Детска хирургија за две години оперирани 160 бебиња со тешки аномалии

За две години на Универизитетската Клиника за детска хирургија во Скопје се направени 160 комплексни операции кај новороденчиња и бебиња со тешки вродени аномалии. Најмалиот пацинет кој е опериран на клиниката има само 1.300 грама.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close