БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

На денот на снежната бура во Атина грчката полиција добила рекордни 26.000 повици

Во вторникот, кога Атина беше под снежна покривка, но со снег не повеќе од 25 сантиметри, грчката полиција, на бројот за итни случаи примила рекордни 26.000 повици, три до четири пати повеќе од обично, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close