0_Магазин.ПорталЗдравје

На човекот дневно му требаат не повеќе од 20 минути сончање

На возрасна личност дневно ѝ требаат 15 - 20 минути сончање без сенка, најмногу, а треба да се почне со пет минути на ден, за посилно здравје, изјави Андреј Тјажелников.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close