0_Web_АктуелноДописници МКДРепортажа

На четири тркала по убавините во Тиквешко

Велат дека таму каде што ти е убаво одново и одново се враќаш, па така и јас иако веќе неколку пати сум била дел од авантурите на четири тркала низ убавините на Тиквешијата, годинава повторно бев дел од петтиот оф роуд, во кој имаше осумдесетина џипови и околу 200 учесници. Но, овој пат имавме малку видоизменета маршрута на движење, така што тоа дополнително претставуваше предизвик плус да се биде дел од „екипа из џипа“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close