БизнисДописници Свет

На берзите започнаа тргувањата со акциите на криптовалутната платформа Coinbase

На њујоршката берза NASDAQ денеска за првпат започна да се тргува со акциите на платформата за трговија со криптовалути Coinbase. Цената на акциите на оваа компанија моментално се продава некаде околу 325 долари за акција, од првично најавената цена 250 долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close