0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

По барање од ССМ продолжува финансиската поддршка за исплата на плата

По барање од Сојузот на синдикатите на Македонија и со петтиот пакет мерки продолжува ваквата финансиска поддршка за исплата на платите на работниците со што се спречи да бидат доведени во прашање работните места на работниците во погодените сектори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close