Svet.SlajderСветСвет.Портал

На авион над Денвер му експлодирал моторот, делови паднеле во населена област

Делови од авион на „Јунајтед ерлајнс“ паднаа во предградие на Денвер, по што „Боинг 777-200“ мораше да биде принуден да се врати на аеродромот, бидејќи по полетувањето се запалил десниот мотор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close