ИнфопакетОпштински вестиСервисни информацииСкопје

Најавениот прекин со водоснабдување поради дефект на улицата „Црногорска“ се одложува за утре

Водоводниот дефект на улица „Црногорска“ поради технички причини се одложува за утре, соопшти попладнево јавното претприајтие „Водовод и канализација“. Без вода утре ќе бидат корисниците од улиците „Црногорска“, „Кузман Шапкарев“, улица „1223“, „Гостиварска“, „Кадињача“, „Андон Папрадишки“, „Александар Македонски“, „Љубин“, „Андреј Зографски“, „Смилевска“, „Панајот Гиновски“, „Жеденска“, „Островска“, „Драговити“ и дел од „Борис Серафов“.

Back to top button
Close
Close