0_Магазин.ПорталАвтомобили

Најавена соработка меѓу Тојота и ПСА групацијата

Како дел од нивното партнерство, „ПСА Пежо Ситроен“ планира да го зголеми производствениот капацитет на „Toјoтa“, за да добие регулаторна дозвола за спојување со „Фиат Крајслер“.

Back to top button
Close
Close