0_Македонија.ПорталОпштество

На Ѓавато намалена видливост поради магла

На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри.  На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози. 

Скопје, 14 декември 2019 (МИА) – На планинскиот превој Ѓавато поради магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Јавното претпријатие „Македонијапат“ апелира до возачите внимателно да возат и да ја прилагодат  брзината кон условите на патот. бак/см/

Back to top button
Close
Close