0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштество

Од денеска незначителен пад на температурата, до четврток земјава во портокалова фаза

Периодот на стабилно и натпросечно топло време продолжува и во претстојниве денови, но максималната температура од денеска ќе биде во просек за два степенa пониска во однос на вчерашната.

Back to top button
Close
Close