0_Магазин.ПорталАвтомобили

На аукција во САД продадени 21 автомобил на починатиот Пол Вокер

Меѓу најпривлечните возила за посетителите беше и Нисанот 370-з што е користен во „Брзи и бесни 5“. Беше продадено 105.600 долари.

Феникс, 20 јануари 2020 (МИА) – На аукција во американската сојузна држава Аризона, беа продадени 21 автомобил што му припаѓале на покојниот глумец Пол Вокер. Вкупниот приход од наддавањето изнесува 2,33 милиони долари.

Само Бе-ем-вето М-3 од 1995 година достигна цена од 385.000 долари во саботата, на последниот ден од традиционалната „Барет-Џексон“ аукција за автомобили која трае една недела.

Меѓу најпривлечните возила за посетителите беше и Нисанот 370-з што е користен во „Брзи и бесни 5“. Беше продаден 105.600 долари.

Пол Вокер, страстен вљубеник во автомобили, и најпознат по серијалот филмови „Брзи и бесни“, загина 2013 година во сообраќајна незгода. си/

Таг
Back to top button
Close
Close