Свет

На Антарктикот регистриран земјотрес со јачина до шест степени

Рускиот институт за истражување на Арктикот и Антарктикот соопшти дека станицата  „Белингсхаузен“ регистрирал земјотрес со јачина од 4,7 до 6,0 степени со епицентар на оддалеченост од 40 до 50 километри од станицата и длабочина од 1,5 до 10 километри, пренесе агенцијата ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close