Svet.SlajderСветСвет.Портал

На Антарктик регистрирани првите случаи на Ковид-19

На Антарктикот, единствениот континент што не беше погоден од пандемијата со Ковид-19, пријавени се првите 36 инфицирани лица, кои биле стационирани во чилеанската истражувачка база

Back to top button
Close
Close