Дописници СветОпштествоХроникаХроника.Портал

На Ќафасан уапсен македонски државјанин баран со меѓународна потерница

Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско - македонската граница кај Струга.

Back to top button
Close
Close