0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

На 9 јуни албанскиот Парламент ќе гласа за разрешување на претседателот Илир Мета

Координаторите на пратеничките групи во албанскиот Законодавен дом, на денешната средба одлучија седницата за разрешување на претседателот Илир Мета да се одржи на 9 јуни во 10 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close