0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

На 26 јули ќе биде објавена пресудата за организаторите на „27 април“

Владимир Атанасовски и другите обвинети во предметот „Организатори на 27 април", да бидат ослободени од обвинението бидејќи Обвинителството не докажа дека истите го сториле кривичното дело кој што им се става на товар.

Back to top button
Close
Close