0_Спорт.ПорталКошарка

МЗТ Скопје со гостински триумф поведе во полуфиналната серија против Пелистер

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром направи голем чекор кон пласман во финалната серија за титулата во македонското кошаркарско првенство, откако попладнево триумфираше на гостувањето во Битола против Пелистер со 79:72.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close