0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЖСПП: Забелешките на јавноста вградени во финалниот предлог за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк

Од Министерството за животна средина и просторно планирање соопштија дека спровеле широк процес на јавна консултација по Нацрт‐законот за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк, во времетраење од четири месеци, истакнувајќи дека забелешките на јавноста се вградени во финалниот предлог за прогласување на дел од Шар Планина за национален парк. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close