0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МЖСПП: Постигнат Договор за издавање на градежната дозвола од општина Гостивар за санација на Русино

Министерот  за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, денеска ги прими на консултативна средба претставниците на граѓанската иницијатива „Стоп Русино“ и градоначалникот на општина Гостивар Арбен Таравари.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close